Sitemizin Sürekliliği İçin Lütfen Sponsor Bağlantılarına Tıklayınız.

Gönderen Konu: pamuktan iç çamaşıra...  (Okunma sayısı 4380 defa)

Çevrimdışı mehmet09

• Newbie
  • *
    • Profili Görüntüle
pamuktan iç çamaşıra...
« : Mart 20, 2013, 02:06:41 öö »
Sayın tekstilci arkadaşlar,
Ben yıllık 50-60 ton kadar kütlü pamuk üreten bir çiftçiyim. Maalesef tarımdan para kazanma dönemi geçtiği için bir pamuk üreticisi olarak çıkış yolu aramaktayım.
 ürettiğim hammaddenin ne kadar önemli bir ürün olduğunu biliyorum ama buna bir katmadeğer eklemeden bir kazanç sağlamanın da zor olduğunu düşünüyorum. üretenin değil aracıların para kazandığı bir dönem geçiriyoruz. bir üretici olarak en iyi malı üretmem benim gelirimi oluşturması gerekiyor olmalıydı. ama mağlesef bunu yapamıyoruz.
 Ha keza çırçır işine de girsem (katmadeğer ekleyeceğiz yaa) bu işi daha profesyonel yapanlar çevremde çok var. hadi o konuyu geçelim iplik yapalım desek zaten iplik ucu bucağı olmayan çok teknik ve pahalı bir konu. İpliğide geçsek kumaş ayrı bir devasa konuda bu. sonuçta hepsi ayrı devasa konular. Ayrıca bu konuları yapan çok profesyonel devasa firmalar var. ve onlarla yarışmak da mümkün değil.

Ben şunu merak ediyorum. Tamam hepsi güzel hoş da
ben desem ki bu işi butik tarzda sadece kendi ürettiğim pamuğu kullanarak yapmak istesem, bunu da küçük basit makinalarda (çırçır makinesi, iplik ve kumaş yapan küçük bir makine parkı) küçük kapasitede üretsem. kendi kumaşımdan da bunları %100 pamuklu iççamaşırı olarak yine son tüketiciye güzel bir ambalajla kendim pazarlasam bu da mümkün olmazmı?

Acaba bu küçük kapasiteli makina parkı varmıdır ve varsa nasıl ulaşabilirim?
Sizce bu olabilir mi?
bu sizce bir hayal mi?

Benimle bu konuda düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Mehmet Uğur

0532 236 03 09
mehmetugur09@hotmail.com

TEKSTIL OKULU

pamuktan iç çamaşıra...
« : Mart 20, 2013, 02:06:41 öö »